امضای قرارداد همکاری علمی-آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی

امضای قرارداد همکاری علمی-آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی

با محوریت برگزاری دوره‌های غیرحضوری مالی، سرمایه‌گذاری و سواد مالی

قرارداد همکاری واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت دانش‌بنیان پارت با محوریت برگزاری دوره‌های غیرحضوری مالی، سرمایه‌گذاری و سواد مالی به امضا رسید.

در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت گفت: شیوع بیماری کرونا علی‌رغم مشکلاتی که ایجاد کرد باعث شد به موضوع آموزش‌های مجازی در کشور توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: همچنین مردم نیز در این شرایط از آموزش‌های مجازی استقبال خوبی داشتند. در همین راستا شرکت دانش‌بنیان پارت و واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی همکاری مشترکی را تعریف کردند تا دوره‌های غیرحضوری با محوریت مباحث مالی، سرمایه گذاری و سواد مالی برگزار شود.

مدیر شرکت دانش‌بنیان پارت خاطرنشان کرد: طی ماه‌های گذشته مبالغ زیادی وارد بازار سرمایه شده است که این میزان از نقدینگی نیازمند هدایت و راهبری است بنابراین برگزاری این نوع دوره‌ها به افراد مختلف جامعه این امکان را می‌دهد که بتوانند با آگاهی بیشتری وارد بازار سرمایه شوند.

علی رسولی‌زاده تاکید کرد: شرکت دانش‌بنیان پارت در کنار آکادمی هوش مالی در قالب سامانه سیگنال اطلاعات زیادی را در خصوص بازار سرمایه در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن سرمایه‌گذاری درستی داشته باشند.

کمیل رودی مدیر آکادمی هوش مالی نیز در این نشست گفت: بزرگسالان و دانشجویان مخاطبان اصلی این آموزش‌های مجازی هستند. وی افزود: شرایط اقتصادی و رشد بازار سرمایه، بزرگسالان را آماده آموزش و فراگیری مسائل مالی کرده است. گروه بعدی دانشجویانی هستند که هنوز وارد بازار کار و مسئولیت‌های زندگی نشده و نگران کسب و کار و شرایط آینده خود هستند. این افراد نیز به شدت مستعد پذیرش آگاهی و توانمندی هستند. وی ادامه داد: دانشگاه آزاد به هر دو گروه دسترسی دارد تا محتوا را از این مسیر به آن‌ها برساند. مدیر آکادمی هوش مالی پارت گفت: مطالب را برای این دو گروه مهم، آماده کرده‌ایم و با انعقاد قرارداد برگزاری این دوره‌ها آغاز خواهد شد.

در پایان معاون برنامه و توسعه منابع دانشگاه آزاد واحد الکترونیک گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با حدود یک میلیون دانشجو و 100 هزار عضو هیات علمی و کارمند ظرفیت خوبی برای کمک به اقتصاد کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آموزش اقشار مختلف مردم کشور را مسئولیت اجتماعی خود می‌داند بنابراین این تفاهم‌نامه منعقد شد تا از این طریق بتوانیم با شرکت دانش بنیان پارت به بهبود آگاهی‌های اقتصادی مردم کمک کنیم.

عباسی گفت: دانشگاه آزاد تبدیل به بزرگ‌ترین دانشگاه مجازی خاورمیانه و یکی از سه دانشگاه بزرگ مجازی دنیا شده و می‌خواهد همه بخش‌های آموزشی کشور از این امکان استفاده نمایند. وی با اشاره به اینکه در بحران کرونا سعی کردیم مطالب را به صورت غیرحضوری برای دانشجویان، آماده و مراجعه غیرحضوری را تمرین کنیم گفت: اکنون که معضل همه‌گیری ویروس را داریم، زمان آشتی با آموزش مجازی و غیرحضوری است و امیدواریم ارزش آموزش حضوری بالاتر برود.

وی تاکید کرد: رویکرد ما به این تفاهم نامه یک رویکرد تعاملی و بلندمدت است تا از این طریق بتوانیم دانشجویان و دیگر اقشار مردم جامعه را با موضوع سواد مالی آشنا کنیم.