تأکید بر آموزش‌های سواد مالی در دومین سمینار راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی

تأکید بر آموزش‌های سواد مالی در دومین سمینار راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی

وقتی کشوری در جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار دارد و مردم در صف نخست این جنگ هستند، لازم است آموزش ببینند

آموزش و ارتقای سواد مالی دانش‌آموزان، یکی از محورهای دومین سمینار راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی بود. این سمینار، با حضور بیش از 300 نفر از مؤسسان، مدیران و چهره‌های برجسته در حوزه آموزش پرورش از سراسر کشور، جمعه 13 اردیبهشت‌ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، از ساعت 9 الی 17 برگزار گردید.

در این سمینار، 12 سخنران موضوعات گوناگونی از جمله آموزش سواد مالی، معماری مدارس، نرم‌افزارهای کاربردی، مدل‌های آموزشی و تربیتی و چشم‌انداز تغییر کتب درسی را ارائه دادند.دکتر کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، در این سمینار، ضمن اشاره به مفاهیم مطرح در آموزش سواد مالی، لازمه تربیت نسلی کارآفرین، آگاه و نقش‌آفرین در بهبود و پیشرفت اقتصادی کشور را آموزش مهارت‌های عملی این حوزه به دانش‌آموزان دانست.

وی اشاره کرد وقتی کشوری در جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار دارد و مردم در صف نخست این جنگ هستند، لازم است آموزش ببینند و مهارت‌های لازم را به دست آورند.

مهندس بایرامی، دبیر سمینار، بر ضرورت پیاده‌سازی موارد مطرح‌شده، به خصوص سواد مالی تأکید و به معرفی تکمیلی کتاب‌های «پری نشان پرواز» و «سنگ‌بنای سواد مالی» در بسته آموزشی مدیران پرداخت.